- Απόθεμα: Διαθέσιμο
- Κωδικός: EVC02-AC22GRB
- SKU: EVC02-AC22GRB
Με γνώμονα τον στόχο της προσφοράς ενός προϊόντος που πληροί όλα τα πρότυπα που θα απαιτήσει το μέλλον, η Vestel παρουσιάζει τη σειρά σταθμών φόρτισης - EVC02 .
Κατάλληλοι τόσο για οικιακή όσο και για δημόσια χρήση, οι σταθμοί της σειράς EVC02 προσφέρουν ρύθμιση ισχύος και μπορούν εύκολα να τοποθετηθούν σε τοίχο ή βάση . Είναι κατασκευασμένα από αλουμίνιο και συμμορφώνονται με τα υψηλότερα πρότυπα αντοχής (IK10). Εκτός από την εξαιρετική σχεδίαση , για την οποία έχουν λάβει πολλά βραβεία από τη Vestel, πρέπει να σημειώσουμε ότι ο έλεγχος του σταθμού είναι εξαιρετικά εύκολος - με ένα μόνο κουμπί.
- Χρήση του σταθμού για δημόσια χρήση:
Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το σταθμό για δημόσια χρήση, συγκεκριμένα στις εγκαταστάσεις σας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις υπηρεσίες μας.
Για να αξιοποιήσετε στο έπακρο την τοποθέτηση σταθμών φόρτισης στον ιστότοπό σας, είναι σημαντικό να είναι ορατοί στους πιθανούς πελάτες σας.
Θα φροντίσουμε να εμφανίζονται οι σταθμοί σας στις πιο δημοφιλείς διεθνείς πλατφόρμες και συστήματα πλοήγησης, ώστε κάθε πελάτης - τόσο από τη Βουλγαρία όσο και από το εξωτερικό, να μπορεί να σας βρει εύκολα και να λάβει πληροφορίες για τις συνθήκες χρήσης των σταθμών φορτιστών σας.
Ο συγκεκριμένος σταθμός της Vestel προσφέρει μεγάλη ευελιξία για χρήση σε τέτοιες συνθήκες. Μπορεί να ρυθμιστεί να μην χρεώνει, για παράδειγμα, τους υπαλλήλους ή τους πελάτες σας που χρησιμοποιούν ειδικά κατασκευασμένες κάρτες. Όλοι οι άλλοι κάτοχοι ηλεκτρικών οχημάτων που επιθυμούν να χρεώσουν θα πρέπει να πραγματοποιήσουν μια πληρωμή μέσω της εφαρμογής EVPoint και τα χρήματα θα πάνε σε εσάς.
- Για οικιακή χρήση:
Για να χρησιμοποιήσετε το σταθμό στο σπίτι, γενικά χρειάζεται απλώς να τον πάρετε στα χέρια σας. Η εφαρμογή της πλατφόρμας δεν απαιτείται, φυσικά ο σταθμός έχει ρυθμιστεί για χρήση χωρίς συνδρομή ή pay-as-you-go. Θα χρειαστεί να πληρώσετε μόνο τους λογαριασμούς ρεύματος.
Πόσος χρόνος χρειάζεται για να φορτιστεί ένα EV με το Vestel EVC02;
| Ηλεκτρικό αυτοκίνητο | 3,7 kW | 7,4 kW | 11 kW | 22 kW |
| HYUNDAI IONIQ 5 (72,6 kWh) | 20 ώρες | 10 ώρες | 6,5 ώρες | 6,5 ώρες |
| RENAULT ZOE (41 kWh) | 11 ακριβώς | 5,5 ώρες | 4 ώρες | 1,5 ώρα |
| SKODA ENYAQ IV 60 (58 kWh) | 15,5 ώρες | 8:00 | 5 ώρες | 5 ώρες |
| Volkswagen ID.3 Pure Performance (45 kWh) | 12 ΩΡΕΣ | 6 ώρες | 6 ώρες | 6 ώρες |
| Dacia Spring Electric (26,8 kWh) | 7 ώρες | 4 ώρες | 4 ώρες | 4 ώρες |
Όπως ήδη γνωρίζετε, το Vestel EVC02 διαθέτει τέσσερις λειτουργίες φόρτισης AC. Ανάλογα με το πού είναι εγκατεστημένο, μπορείτε να επωφεληθείτε από διαφορετικές τιμές φόρτισης. Ο πίνακας δείχνει ξεκάθαρα τον χρόνο που απαιτείται για τη φόρτιση ορισμένων από τα πιο δημοφιλή ηλεκτρικά αυτοκίνητα της αγοράς. Σας υπενθυμίζουμε ότι για να επωφεληθείτε από την ταχύτερη φόρτιση εναλλασσόμενου ρεύματος, το EV σας πρέπει επίσης να το επιτρέπει.

Για την εταιρεία κατασκευής
Αποτελούμενος από 24 εταιρείες, ο Όμιλος Vestel είναι ένας πολυβιομηχανικός κατασκευαστής που δραστηριοποιείται στους τομείς των ηλεκτρονικών, των οικιακών συσκευών, της τεχνολογίας κινητής τηλεφωνίας, του φωτισμού LED και άλλων. Ιδρύθηκε το 1984, η Vestel συνειδητοποίησε τις παγκόσμιες δυνατότητές της μετά την ένταξή της στον Όμιλο Zorlu το 1994. Η Vestel κατέχει μεγάλο μερίδιο αγοράς χάρη στην ακμάζουσα εξαγωγική της δραστηριότητα και την τεράστια παραγωγική της ικανότητα.
Η ίδια η Vestel σημειώνει: «Είμαστε υπερήφανοι που αναγνωρίζουμε ως παγκοσμίου φήμης τεχνολογικό κολοσσό και ηγέτη της αγοράς στην Τουρκία. Η αποστολή μας είναι να διαπρέψουμε σε κάθε τομέα στον οποίο εισερχόμαστε, επενδύοντας συνεχώς στην έρευνα και την ανάπτυξη που προσπαθούμε να αξιοποιήσουμε την επιτυχία μας, καθιστώντας τις λύσεις υψηλότερης ποιότητας διαθέσιμες σε έναν αυξανόμενο αριθμό πελατών σε όλη την Ευρώπη και τη Μέση Ανατολή. Για να διατηρήσουμε τη θέση μας και να γίνουμε ο πιο ισχυρός όμιλος παραγωγής και τεχνολογίας στον κόσμο, γνωρίζουμε ότι πρέπει να επιτύχουμε βιώσιμη ανάπτυξη και ότι μπορούμε να το κάνουμε εστιάζοντας τις προσπάθειές μας στη δημιουργία κορυφαίων καταναλωτικών προϊόντων».
| Κατασκευαστής: | Vestel |
| Μοντέλο: | EVC02-AC22GR |
| Μέγιστη ισχύς: | 22 kW (3x32A), ρυθμιζόμενο |
| Μετρημένη ηλεκτρική τάση: | 230 V AC (με μονοφασική σύνδεση); 400 V AC (σε τριφασική σύνδεση) |
| Σύνδεση σε ηλεκτρικό αυτοκίνητο: | Τύπος επαφής 2 IEC 62196-2 |
| Αριθμός φάσεων: | τριφασικό, 3 x 32 A (22 kW) |
| Μέγιστο ρεύμα: | 32 αμπέρ |
| Ενότητες επικοινωνίας: | GSM 3G |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας: | OCPP 1.6 JSON |
| Μέθοδος εξουσιοδότησης: | εφαρμογή για κινητά μέσω τηλεφώνου (Android & iOS). Κωδικός QR; κάρτα RFID? NFC; δωρεάν (Βύσμα και φόρτιση) |
| Ηλεκτρική προστασία: | Ενσωματωμένη προστασία υπολειπόμενου ρεύματος με ευαισθησία σε εναλλασσόμενο, παλμικό και ομαλό συνεχές ρεύμα με ικανότητα αποσύνδεσης AC < 30 mA. DC < 6mA |
| Υλικό κουτιού: | Αλουμίνιο |
| Προστασία από βανδαλισμούς και κλοπές | Κλείδωμα καλωδίου; κλειδαριά καλύμματος υπηρεσίας |
| Βαθμός προστασίας: | IP54 προστασία του περιβάλλοντος; Αντοχή IK10 σε εξωτερικά μηχανικά χτυπήματα |
| Μετρητής ηλεκτρισμού: | ενσωματωμένες - ενδείξεις ρεύματος, τάσης, στιγμιαίας και μέγιστης ισχύος κάθε φάσης. τρέχουσα συχνότητα? στατιστικές κατανάλωσης ηλεκτρικής ενέργειας· υπολογισμός της τιμής κάθε χρέωσης κ.λπ. |
| Διεπαφές χρήστη: | Ένδειξη LED κατάστασης φόρτισης |
| Εγκατάσταση: | Σε τοίχο ή σε βάση για έναν ή δύο σταθμούς |
| Πρότυπα και οδηγίες: | Οδηγίες: 2004/108/EG, 2006/95/EG, 1999/5/EC R&TTE, 2011/65/EU | Ευρωπαϊκά πρότυπα: EN 61851-1, EN 61851-22, EN 62196-1, EN 62196-2, EN 61439-1, E DIN EN 61439-7, EN 61000-6-1, EN 613,000-6 50581:2012 (RoHS-RL) RFID: EN 301 489-1, EN 301 489-3, EN |
| Θερμοκρασία εργασίας: | -25°C + 55°C |
| Πιστοποιητικά: | CE, Dekra |
| Χρώμα: | υιός |
| Διαστάσεις: | 180 x 184 x 647 χλστ |
| Προέλευση: | Τουρκία |
| Εγγύηση: | 24 μηνών |
| Βάρος: | 13 κιλά. |